آخرین اخبار

3. اسفند 1394 - 13:26   |   کد مطلب: 294003
یادداشت ورزشی؛
اخلاق مداری در ورزش
مرصاد اسپرت: اخلاق و خلق و خوی نیکو یکی از مهمترین مقوله هایی است که ورزشکاران به عنوان الگوهای ارزشی جامعه باید به صورت ویژه مورد توجه خود قرار دهند.

به گزارش خبرنگار مرصاد اسپرت، امروزه انجام حرکات ورزشی به عنوان یکی از بهترین راه های کسب سلامت جسمی و روحی  در ورزشکاران به شمار می آید.

 

 در این میان اخلاق و خلق و خوی شایسته نیز یکی از مهمترین مقوله های به دست آمده در ورزش است بدین گونه که فرد ورزشکار با انجام حرکات مهیج و نشاط آور ورزشی به یک آرامش روحی دست می یابد که این آرامش خود موجب بروز اخلاق و خلق و خوی نیکوی فرد در جامعه  می شود.

 

ورزشکارانی که به مقوله اخلاق به صورت ویژه می پردازند مسلما از محبوبیت خوبی برخوردارهستند و جایگاه ارزشمندی در میان عموم مردم دارند و جامعه از این افراد به عنوان الگوهای ارزشی جامعه ورزش برای تربیت نسل جوان بهره خواهد برد.

 

آنچه یک فرد ورزشکار باید همیشه مورد توجه قرار دهد این است که ورزش فقط بعد قهرمانی و مدال آوری ندارد اگر ورزشکاری مدال آور شود اما به بدگویی از او یاد کنند این ورزشکار نمی تواند الگویی ارزشی برای نسل جوان جامعه باشد.

 

 قهرمانان ورزشکار با حضور در میادین مختلف ورزشی در واقع پرچم دار فرهنگ و اخلاق کشور ما هستند و هر گونه بی اخلاقی و رفتار نا مناسب با توجه به اینکه تمام عملکرد آنها چه از نظر ورزشی و چه از نظر اخلاقی از دید عموم مردم می گذرد ، موجب ضایع شدن و بی فرهنگ و بی اخلاق نشان دادن نمایندگان کشور ما باشند.

 

رعایت مسائل اخلاقی و داشتن خلق و خوی نیکو از جمله مواردی است که نه تنها از سوی خالق هستی تایید شده است بلکه توسط بزرگان دین و جامعه بار ها و بارها تاکید شده است و مسلما در میان اقشار تاثیر گذار جامعه همچون ورزشکاران انتظار می رود که ورزشکاران ما با کسب مدال های قهرمانی متعدد بر این باور ارزشمند خود افزوده و از کم رنگ شدن آن جلوگیری نمایند.

 

به نظر می رسد آنچه که امروزه به نحوه شایسته در دنیای ورزش باید به آن پرداخت بعد اخلاقی ورزش است که مسئولین ورزشی باید با برنامه ریزی صحیح و دقیق از ورود مسائل و مشکلات و معضلات اخلاقی به آن جلوگیری کنند تا جایی که اگر نام یک قهرمان بر زبان بیاید جامعه باید یک فرد با توانمندی جسمی و روحی بسیار بالا که مخزن تمام حسنات و اخلاق مداری ها است را تجسم کنند.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

کانال خبری مرصاد اسپرت
اینستاگرام مرصاد اسپرت
عناوین روزنامه های صبح کشور
ورزش سه
پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه