آخرین اخبار

27. اسفند 1396 - 10:36   |   کد مطلب: 295443
مرصاد اسپورت : سومین مرحله رقابت های لیگ جهانی کاراته در سال 2018 به میزبانی هلند برگزار و هر سه کاراته کا کرمانشاهی حاضر در این رقابت ها از کسب مدال بازماندند.

به گزارش مرصاد اسپورت، مهدی خدابخشی، سامان حیدری و محدثه آقایی سه کاراته کای کرمانشاهی بودند که در ترکیب تیم های ملی آقایان و بانوان کاراته ایران رهسپار لیگ جهانی شدند.

خدابخشی نماینده وزن 84- کیلوگرم، حیدری نماینده وزن 84+ کیلوگرم و آقایی نیز نماینده وزن 68+ کیلوگرم ایران در لیگ جهانی هلند بودند که هر سه دست خالی مسابقات را ترک کردند.

** حذف زودهنگام محدثه آقایی

محدثه آقایی یکی از نمایندگان وزن 68+ كيلوگرم ایران بود که با یک پیروزی و یک شکست وداعی زودهنگام با این رقابت ها داشت.

وی ابتدا حریف آمریکایی خود را با حساب 3 بر 2 شکست داد اما در دیدار دوم 5 بر یک مغلوب حریفی از آلمان شد و از مسابقات کنار رفت.

 

** سه پیروزی و یک شکست برای مهدی خدابخشی

مهدی خدابخشی دیگر کاراته کا کرمانشاهی وزن 84- کیلوگرم ایران نیز با وجود سه پیروزی و یک شکست راه جایی نبرد و از کسب مدال بازماند.

خدابخشی در اولين مبارزه خود 6 بر 3 حریفی از هلند را شکست داد و در دور دوم نیز با توجه به حاضر نشدن حریف اوکراینی به دور سوم راه یافت.

این کاراته کا کرمانشاهی در دیدار سوم موفق شد 3 بر 2 حریف آرژانتینی را از پیش رو بردارد و به مرحله یک چهارم نهایی راه یابد.

خدابخشی در این مرحله برای صعود به نیمه نهایی مقابل حریف قدرتمندی از ژاپن که دارنده يك طلا و 2 نقره مسابقات قهرماني جهان و طلاي رقابتهاي قهرماني آسيا بود قرار گرفت که نتیجه را 4 بر یک به حریف واگذار کرد و از مسابقات کنار رفت.

 

** سامان حیدری از کسب مدال بازماند

سامان حیدری دیگر کاراته کا وزن 84+ کیلوگرم ایران در مسابقات لیگ جهانی بود که با 2 پیروزی و یک شکست از کسب مدال بازماند و دست خالی صحنه رقابت ها را ترک کرد.

وی در دیدار اول خود یک بر صفر حریف آذربایجانی و در دیدار دوم نیز 5 بر صفر حریفی از بوسنی را شکست داد و به دور سوم راه یافت.

حیدری در این مرحله مقابل کاراته کا فرانسوی پس از تساوی 2 بر 2 در وقت عادی، با قانون سنشو بازنده میدان شد و از رقابت ها کنار رفت.

مرحله سوم لیگ جهانی سال 2018 به مدت سه روز از 25 تا 27 اسفند به میزبانی شهر روتردام هلند در حال برگزاری است.

سیدشهرام هروی به عنوان سرمربی و شهاب سلطانی و حسین روحانی به عنوان مربی اعضای کادر فنی تیم ملی آقایان و لیلا بهرامی به عنوان سرمربی و نادره آقایی به عنوان کادر فنی تیم کاراته بانوان ایران در لیگ جهانی را تشکیل می دهند.

دیدگاه شما

کانال خبری مرصاد اسپرت
اینستاگرام مرصاد اسپرت
عناوین روزنامه های صبح کشور
ورزش سه
پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه