آخرین اخبار

20. اسفند 1396 - 9:14   |   کد مطلب: 295432
گزارش مرصاداسپورت از عملکرد نمایندگان ایران در دور رفت لیگ قهرمانان آسیا/
صدرنشینی پرسپولیس و استقلال/ وضعیت خوب ذوب آهن و امیدواری تراکتور به دور برگشت
مرصاداسپورت : دور رفت رقابت های لیگ قهرمانان آسیا در حالی به پایان رسید که چهار نماینده کشورمان به نتایج خوبی دست یافتند، مسابقات مرحله گروهی در حالی به نیمه خود رسید که پرسپولیس و استقلال صدرنشین شدند، ذوب اهن وضعیت بسیار خوبی دارد و تراکتورسازی هم به دیدارهای برگشت امیدوار ماند.

به گزارش مرصاد اسپورت، مسابقات لیگ قهرمانان آسیا در منطقه غرب با حضور 16 تیم در چهار گروه چهار تیمی برگزار می شود و در پایان نیز 2 تیم اول هر گروه (8 تیم) به مرحله یک هشتم نهایی صعود می کنند تا با هشت تیم راه یافته از منطقه شرق آسیا دیدارهای این مرحله را برگزار کنند.

پایان دور رفت مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا برای نمایندگان کشورمان خوش یمن بود و خوشبختانه دو تیم از آن ها در صدر گروه خود قرار گرفتند، یکی هم دوم شد و تیم دیگر نیز در رده چهارم ایستاد.

در ادامه نگاهی داریم به نتایج چهار نماینده ایران در پایان دور رفت رقابت های لیگ قهرمانان آسیا و برنامه های آن ها در دور برگشت این رقابت ها.

 

** تراکتور سازی تبریز- گروه A

نماینده فوتبال ایران در گروه اول این رقابت ها تراکتورسازی تبریز است، تراکتوری که در مصاف با تیم های همگروه خود نتوانست انتظارات را برآورده و نتایج لازم را کسب کند.

این تیم در نخستین مسابقه خود در حالی که اسما میزبان بود در زمین بی طرف مقابل الاهلی عربستان قرار گرفت و با نتیجه یک بر صفر نتیجه را به حریف واگذار کرد.

تراکتورسازی مسابقه دوم خود را نیز 3 بر صفر در قطر مقابل الغرافه واگذار کرد اما در مسابقه سوم مقابل الجزیره امارات در زمین حریف بدون گل مساوی شد تا همچنان برای دور برگشت امیدوار باشد.

نماینده تبریزی فوتبال ایران از سه مسابقه خود صاحب 2 شکست و یک مساوی شد، چهار گل از حریفان دریافت کرد ولی گلی به ثمر نرساند تا با تفاضل گل 4- و با یک امتیاز رده آخر گروه اول را به خود اختصاص دهد.

این تیم در آغاز دور برگشت روز 22 اسفند میزبان الجزیره امارات، روز 14 فروردین در زمین بی طرف مهمان الاهلی عربستان و 28 فروردین نیز میزبان الغرافه قطر خواهد بود.

 

** ذوب آهن اصفهان - گروه B

تیم ذوب آهن اصفهان نماینده ایران در گروه دوم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا بود که هر چند مسابقه اول خود را واگذار کرد اما دو دیدار بعدای را با پیروزی پشت سرگذاشت تا یکی از مدعیان اصلی این گروه باشد.

تیم اصفهانی در دیدار نخست خود مقابل میزبانش الدحیل قطر 3 بر یک نتیجه را واگذار کرد ولی در دیدار دوم توانست لوکوموتیو ازبکستان را در خانه 2 بر صفر شکست دهد و در دیدار سوم هم با همین نتیجه از سد الوحده امارات بگذرد.

ذوبی ها از سه مسابقه خود صاحب 2 پیروزی و یک شکست شده و با 5 گل زده، 3 گل خورده، تفاضل گل 2+ و با 6 امتیاز در رده دوم گدوه دوم قرار گرفتند.

این تیم در آغاز دور برگشت روز 21 اسفند مهمان الوحده امارات، 14 فروردین میزبان ادحیل قطر و 28 فروردین نیز مهمان لوکومتیو ازبکستان خواهند بود.

 

** پرسپولیس تهران - گروه C

دیگر نماینده فوتبال ایران پرسپولیس تهران در گروه سوم رقابت های لیگ قهرمانان آسیا قرار گرفت و یک درمیان با شکت رقبای خود توانست صدرنشینی را از آن خود کند.

این تیم در اولین مسابقه از نسف قارشی ازبکستان پذیرایی و توانست با 3 گل به برتری برسد ولی در دیدار دوم مقابل السد قطر در زمین حریف 3 بر یک نتیجه را واگذار کرد.

پرسپولیس در سومین و اخرین مسابقه دور رفت میزبان الوصل امارات بود که در این دیدار نیز 2 بر صفر صاحب برتری شد.

ارتش سرخ از سه مسابقه خود صاحب 2 پیروزی و یک شکست شد، 6 گل وارد دروازه حریفان کرد و 3 گل هم دریافت کرد تا با تفاضل گل 3+ و 6 امتیاز صدرنشین شود.

قرمزهای پایتخت روز 21 اسفند مهمان الوحده امارات، 14 فروردین میزبان الدحیل قطر و 28 فروردین نیز مهمان لوکوموتیو قطر خواهد بود.

 

** استقلال تهران- گروه D

در گروه چهارم نیز تیم استقلال تهران نماینده فوتبال ایران و تنها تیمی از کشورمان در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا بود که مقابل حریفان شکستی متحمل نشد.

این تیم در نخستین دیدار موفق شد میزبانش الریان قطر را 2 بر 2 متوقف کند و در دومین مسابقه نیز یک بر صفر از سد مهمان خود اهلال عربستان گذشت.

آبی های پایتخت در سومین و آخرین مسابقه دور رفت با ناداوری و بی عدالتی قاضی میدان مقابل میزبان خود العین امارات به تساوی 2 بر 2 رضایت داد.

استقلال از سه مسابقه خود صاحب یک پیروزی و 2 تساوی شد تا با 5 گل زده، 4 گل خورده، تفاضل 1+ و 5 امتیاز صدرنشین گروه خود شود.

این تیم در آغاز دور برگشت مسابقات روز 21 اسفند میزبان العین امارات، 13 فروردین میزبان الریان قطر و 27 فروردین نیز مهمان الهلال عربستان خواهد بود.

دیدگاه شما

دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه
کانال خبری مرصاد اسپرت
اینستاگرام مرصاد اسپرت
عناوین روزنامه های صبح کشور
ورزش سه
پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه