آخرین اخبار

20. بهمن 1396 - 12:23   |   کد مطلب: 295370
مرصاداسپورت : بدون شک یکی از نیازهای اصلی جامعه امروزی که شاید کمتر مورد توجه قرار گرفته است، موضوع ورزش های همگانی باشد؛ موضوعی که ارتباط زیادی با سلامتی و نشاط انسان ها دارد.

مسعود اسماعیلی- موضوع نشاط آوری در جامعه و ایجاد فضایی پرامید یکی از مولفه هایی است که هممواره مورد تاکید مسئولان و کارشناسان قرار داشته است.

بدون شک امروز کشوری موفق است که جامعه ای با نشاط و مردمانی سرزنده و امیدوار دارد، از همین روست که در جوامع پیشرفته به بحث ورزش های همگانی و فعالیت های گروهی توجه خاصی می شود.

ورزش های همگانی مانند پیاده روی، دوچرخه سواری، کوهپیمایی و سایر فعالیت های اینچنینی می تواند روحیه نشاط و امیدواری را در جامعه تزریق و سبب شود تا امید به زندذگی در افراد نیز افزایش یابد.

دیدن چهره های مختلف، شور و حرارت منتقل شده به فرد و انگیزه های ایجاد شده همگی می تواند در شاداب سازی افراد کمک کند و زمانی هم که جامعه ای دارای افرادی با نشاط باشد قطعا موفق خواهد بود.

سحرخیزی، حضور در کنار خانواده، پیاده روی، اهمیت به سلامتی روح و جان و آغاز صبحی زیبا از مورادی است که با برگزاری ورزش های همگانی ایجاد می شود.

در کشور ما نیز سال هاست ورزش همگانی یکی از اولویت های کاری مسئولان قرار گرفته و هفتگی شاهد برگزاری همایش هایی از قبیل خصوصا در بحث پیاده روی خانوادگی هستیم.

در سال های گذشته نیز کرمانشاه همواره یکی از استان های پیش رو در این زمینه بوده است اما طی یکی دو سال اخیر کمتر به این مهم توجه شده و خصوصا در مرکز استان کمتر شاهد چنین همایش هایی بویژه پیاده روی خانوالدگی بوده ایم.

کرمانشاه یکی از آن دسته استان هایی است که با توجه به وجود مشکلات فراوان در آن، مردمانش نیاز مبرمی به چنین همایش ها و برنامه هایی دارند که امید می رود مسئولان امر بیشتر روی این قضیه حساسیت نشان دهند.

امید است با توجه ویژه به بحث ورزش های همگانی شاهد شهری سرزنده و پویا با مردمانی امیدوار و با نشاط باشیم.

دیدگاه شما

کانال خبری مرصاد اسپرت
اینستاگرام مرصاد اسپرت
عناوین روزنامه های صبح کشور
ورزش سه
پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه