آخرین اخبار

22. ارديبهشت 1395 - 7:00   |   کد مطلب: 294256
مرصاد اسپرت: فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) کرمانشاه گفت: ورزشکاران و قهرمانان الگویی برای جوانان کشور و نیز سفیران و نمایندگان نظام جمهوری اسلامی ایران در میادین ورزشی بین المللی هستند.

به گزارش خبرنگار مرصاد اسپرت، سردار بهمن ریحانی در مراسم افتتاحیه اردوی راهیان نور قهرمانان و نخبگان ورزش ایران که شامگاه سه‌شنبه در کرمانشاه برگزار شد، با تبریک ولادت امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع) اظهار داشت: استان کرمانشاه با ترکیب جمعیتی متنوع از مردم اهل تسنن و اهل حق استانی بی‌نظیر به لحاظ داشتن تفاوت‌های قومیتی و دینی و مذهبی و طایفه‌ای است.

 

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم(ص) کرمانشاه با اشاره ۹۸۰۰ شهید والامقام استان، افزود: در دوران دفاع مقدس ۱۳ یگان رزمی از نیروهای مردمی توسط سپاه سازماندهی و در جنگ به کارگیری شد و این تعداد یگان در هیچ استانی نظیر نداشت و فرصتی بود تا ۱۸۰ هزار رزمنده در طول دوران دفاع مقدس سازماندهی شود.

 

سردار ریحانی با یادآوری افتخارآفرینی رزمندگان اهل سنت و اهل حق استان کرمانشاه در دوران دفاع مقدس، گفت: جامعه اهل حق استان ۸۰۰ شهید و جامعه اهل سنت نیز چندین هزار شهید گرانقدر تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران نموده‌اند.

 

وی با اشاره به ۲۴۸ شهید ورزشکار استان کرمانشاه، بیان کرد: با نگاهی به تاریخ در می‌یابیم که دشمنان همواره توجه ویژه‌ای به استان کرمانشاه داشته‌اند و این به دلیل موقعیت و حساسیت این استان و نزدیک بودن به فلات مرکزی ایران بود.

سردار ریحانی در ادامه با اشاره به حضور پررنگ مردم استان کرمانشاه در دوران دفاع مقدس گفت: ما کمتر استانی داریم که در زمان جنگ هم اکثریت رزمندگان آن در جنگ حضور داشته باشند و هم مورد حملات هوایی و موشکی دشمن قرارگرفته باشد و هم میزبان خوبی برای رزمندگان در غرب کشور و همچنین سایر تیپ ها و یگان های اعزامی از استان های دیگر باشد.

 

وی گفت: بخش زیادی از تدارکات و پشتیبانی های غرب کشور در زمان جنگ توسط مردم این استان صورت گرفت و اگر عنایات خداوند و دفاع و غیرت رزمندگان و عشایر نبود امروز باید منتظر حادثه‌ای دیگر برای نظام جمهوری اسلامی ایران می‌بودیم و در پایان جنگ نیزعملیات مرصاد سبب نابودی دشمنان شد.

 

فرمانده سپاه حضرت نبی اکرم (ص) استان کرمانشاه در ادامه خطاب به قهرمانان و ورزشکاران حاضر در جمع گفت: همه شما ورزشکاران، قهرمانان و پهلوانان این مملکت هستید و این افتخارات بدون شک مایه افتخار ما و جامعه ایرانی و خرسندی رهبر معظم انقلاب و همچنین خانواده معظم شهدا نیز هست اما این پهلوانی و قهرمانی مسلماً بار مسئولیتی شما را سنگین‌تر از قبل و شما را مدیون مردمانی می کند که برای کسب مدال قهرمانی و افتخار آفرینی در حقتان دعا می کنند که باید قدر آنان را بدانید.

 

سردار ریحانی ورزشکاران و قهرمانان را سفیران و نمایندگان نظام جمهوری اسلامی ایران در میادین ملی و ورزشی دانست و گفت: قطعاً وقتی شما در یک صحنه ورزشی وارد می شوید همه دوربین های کشورهای مختلف به سمت شما برای ضبط و ثبت اخلاق و منش پهلوانی تان است که به حمد الله تا این پایه نیز جز عزت و افتخار چیز دیگری برای این نظام به همراه نداشته است.

 

وی از ورزشکاران به عنوان الگوهای جوانان این مملکت اشاره کرد و گفت: امروزه جوانان این مملکت بیش از افراد خانواده خود از شما ورزشکاران در نحوه پوشش، ظاهر، اخلاق و منش پیروی خواهند کرد و همین مسائل است که بار سنگینی از جامعه را بر دوش شما قرار می‌دهد که اگر در آن موفق شوید سعادت دنیا و آخرت را برای شما رقم خواهد زد.

 

سردار ریحانی در پایان برای همه ورزشکاران آرزوی سلامتی و عزت و افتخار کرد و گفت: شما ورزشکاران باید با اقتدار در میادین ملی حضور پیدا کنید و بدانید ملت ایران برای پیروزی شما در صحنه های مختلف ورزشی دعا خواهند کرد.

 

انتهای پیام/

دیدگاه شما

کانال خبری مرصاد اسپرت
اینستاگرام مرصاد اسپرت
عناوین روزنامه های صبح کشور
ورزش سه
پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان
پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری
اداره کل ورزش و جوانان استان کرمانشاه
دوره آموزش مجازی برنامه نویسی تلفن همراه